Staff
 
 
Catharina Elgh-Linander
Principal

Catharina Elgh-Linander
catharina.elgh@sveaskolan.nu

Tove Möller
Vice Principal

Tove Möller
tove.moller@sveaskolan.nu
 
   
   
Anita Hjortsberg, klassföreståndare 6a
Ma/No
Ulf Turesson, klassföreståndare 6b
Musik/Sv

Anita Ulf
anita.hjortsberg@sveaskolan.nu ulf.turesson@sveaskolan.nu
   
   
   
Tomas Kaminski, klassföreståndare 6c
Eng/Idr/Sp
Tim Henriksen, klassförståndare 7a
So/Te

Tomas Tim
tomas.kaminski@sveaskolan.nu tim.henriksen@sveaskolan.nu
   
   
   
Sara Olausson, vik. klassföreståndare 7b, Sp/Hk/Eng

Maria Kehlmeir, klassföreståndare 7b, (föräldraledig)

Sara Maria
sara.olausson@sveaskolan.nu
maria.kehlmeir@sveaskolan.nu
   
   
   
Magnus Sjöberg, klassföreståndare 7c,
So/Bild

Rikard Petersson, klassföreståndare 8a Sv/So & Teamledare
Magnus Sjöberg Rickard
magnus.sjoberg@sveaskolan.nu rikard.petersson@sveaskolan.nu
   
   
 
Magnus Löfgren, klassföreståndare 8b
Ma/No/Te

Maria Agerkrans, klassförståndare 8c Ma/Idrott
Magnus Maria
magnus.lofgren@sveaskolan.nu maria.agerkrans@sveaskolan.nu
   
   
   
Caroline Arnfeldt, klassföreståndare 9a
Ma/No/Te

Mikael Käll, klassföreståndare 9b
So/Hk
Caroline Mikael
caroline.arnfeldt@sveaskolan.nu mikael.kall@sveaskolan.nu
   
   
   

Fengping Mao Palmblad
Kinesiska

Patrik Agerkrans
It/It-support

Fengping Mao Patrik
fengping.mao@sveaskolan.nu patrik.agerkrans@sveaskolan.nu
   
   
   
Annika Rehn
Sv/Spec. ped.

Jenny Andersen
Tx
Annika Lena Leveau
annika.rehn@sveaskolan.nu jenny.andersen@sveaskolan.nu
   
   
   
Tammy Jara
Kurator

Elisabeth Grzechnik
Elevmåltid/Adm/Husmor
Tammy Jara Elisabeth
tammy.jara@sveaskolan.nu
www.elevsupport.se
elisabeth@sveaskolan.nu
   
   
«– Back to english page